,
Epoksi zemin kaplama, Epoksi boya, Epoksi fiyatları, Epoksi metrekare M2 Fiyatları, 3D Zemin Kaplama Gebze Epoksi 0 262 654 02 99
Epoksi Zemin Kaplama
BOYA FİYATLARI
EPOKSİ GARANTİ ŞARTLARI
EPOKSİ VE BETON
EPOKSİ VE İNSAN SAĞLIĞI
GEBZE TADİLAT
Yol Çizgi Çalışmalarımız
YOL ÇİZGİ FİYATLARI

BLOG

Epoksi Zemin Kaplama Nedir

Mimarlarının en çok tercih ettiği zemin kaplama yöntemidir.Fabrikalar da gıda firmalarında sıklıkla kullanılmasının yanında okullarımıza evlerimize ve ofislerimize de girmiş bulunmaktadır.
Epoksi zemin kaplama, her mekana uygun proje ve sınırsız renk seçeneği ile giderek yaygınlaşmaktadır.
Uygulanan yüzeye her türlü dış etmenlere karşı dayanıklılık katma özelliği ile de uzun yıllar kullanılma özelliğine sahiptir.
Ayrıca tozlanma ve kirlenmeye karşı iletken bir alan oluşturur.
Zemin içerisinde ve yüzeyinde su tutmadığı için bakteri oluşumunu önler, koku ve küf yapmaz.
Bu özelliğinden dolayı iç mekanda, evlerde sıkça tercih edilen bir kaplama şeklidir. Epoksi zemin kaplama zararları konusunda en çok merak edilen konu ‘insan sağlığına herhangi bir zararı var mıdır?’ sorusudur.
Epoksi maddesinin antibakteriyel olması bu endişeyi gideren en büyük etmendir. Yüzeyde nem oluşturmaması bakterinin yaşam alanı bulmasını engeller ve bu sayede çocuk odaları, mutfaklar, banyo, tuvalet, yatak odaları gibi mekanlarda rahatlıkla kullanılır.Epoksi antistatiktir tozları itici özelliği sayesinde hijyeniktir,temizliği kolaydır.

Epoksi maddesi yüksek sıcaklıkta katılaşarak yüzeye yapışan bir malzemedir. Uygulama yapılacağı alanın sıcaklığı 22 derece ve üzeri olmalıdır. Ancak çok aşırı yüksek sıcaklıklar ve güneş ışığı epoksi maddesi için zararlı olabilir. Yaklaşık 60 derece ve üstü sıcaklıklar epoksi kaplamanın zemine tutunmasını önleyebilir. Bu yüzden bu kadar sıcak bölgelerde açık alanlarda, teras, balkon gibi mekanlarda uygulamak faydalı olmayabilir. Bunun yerine poliüretan katkılı epoksi kaplama uygulaması yapılabilir.

Poliüretan epoksi kaplama kimyevi bir maddedir. Ancak insan sağlığına zararlı herhangi bir etkisi yoktur. Bunun aksine antibakteriyel olmasından dolayı mikrop ve akar oluşumunu engeller. Bu da astım, bronşit, nefes darlığı olan insanlar için, çocuklu evler için ideal bir uygulamadır. Poliüretan epoksi kaplama solventli epoksi, solventsiz epoksi ve su bazlı epoksi olarak üç çeşittir. Solventsiz epoksi ve su bazlı epoksinin canlı sağlığına herhangi etkisi yoktur. Ancak solventli epoksi kaplama sadece uygulama sırasında önlem alınmazsa solumak zararlı olabilir. Bu durum kaplama kuruduktan sonra geçecektir. Mekanı iyice havalandırarak da bu sorun çözülecektir. Görüldüğü gibi epoksi zemin kaplama zararları yok denecek kadar azdır. Her işte olduğu gibi bu uygulama sırasında da iş güvenliği kurallarına uymak zararı ortadan kaldırmaya yetecektir.

EPOKSİ FİYATLARI
Neden Bizi Tercih Etmelisiniz
POLYUREA KAPLAMA
Fabrika Boyama
BETON PARLATMA